2018-10-26 Gijzel software

Opsporingsdiensten en IT-beveiligingsbedrijven hebben de krachten gebundeld om de activiteiten van cybercriminelen die banden hebben met ransomware te verstoren.

De "No More Ransom" portal is een initiatief van het Team High Tech Crime van de Nederlandse politie, Europol's European Cybercrime Centre en McAfee met als doel slachtoffers van ransomware te helpen bij het herstellen van hun versleutelde bestanden zonder de criminelen te betalen.

Omdat voorkomen beter is dan genezen richt het project zich op het informeren van gebruikers over de werking van ransomware en de maatregelen die hiertegen genomen kunnen worden. Hoe meer partijen dit project steunen hoe beter het resultaat kan worden. Dit initiatief staat open voor andere publieke en private partijen.

-----------------------

o.a. Europol en de Politie hebben een website gestart waarmee je geholpen wordt je computer welke door criminelen wordt gegijzeld weer beschikbaar te maken.

De website is: https://www.nomoreransom.org/nl/index.html